Počet záznamů: 1  

Bláha, Jiří, 1978-

 1. osoba

  osoba

  Osobní jménoBláha, Jiří, 1978-
  Narození02.04.1978
  Místo působení Český Krumlov (Česko)
  Nové Hrady (České Budějovice, Česko)
  Klíč.slova historici umění - Čechy jižní (Česko)
  restaurátoři - Čechy jižní (Česko)
  BiografieNarozen 2. 4. 1978. Mgr., autor a editor prací z oblasti dějin umění, divadelní architektury a scénografie, zejména se zaměřením na zámecká a barokní divadla.
  Pracoviště Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov
  Zdroj nalezených informacíBláha, J.: Zámecké divadlo v Litomyšli ; Bartušek, A.: Zámecká a školní divadla v českých zemích :materiály k vývoji divadelního prostoru a výrazových prostředků ; editor Jiří Bláha ; Bláha, J. - Slavko, P. (eds.): The World of Baroque Theatre :a compilation of essays from the Český Krumlov conferences 2007, 2008 and 2009 ; osobní sdělení (datum narození, biografické údaje) ; Výroční zpráva 2015 - Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov (přesné datum narození)
  Další biografické údajeStudoval restaurování nástěnných maleb v Litomyšli a dějiny umění v Olomouci. Věnuje se průzkumu a obnově historických divadel a jejich dekorací, mmj. též v Českém Krumlově (jako člen správní rady Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov zastupuje tuto nadaci v Evropské asociaci historických divadel PERSPECTIV). Podílí se též na rekonstrukci divadla v Nových Hradech (Projekt Evropská cesta historickými divadly mapuje historická divadla jako specifickou součást evropského kulturního dědictví).
  URLhttps://www.theatre-architecture.eu/cs/db/?theatreId=441 https://www.npu.cz/cs/uop-ceske-budejovice/inspirujte-se/34206-restaurovani-divadla-v-novohradskem-novem-zamku
  CitaceKROUPA, Jiří. Litomyšl: zámecké návrší. Praha: Foibos Books, 2017. 116 stran. Světové památky UNESCO. ISBN 978-80-88258-01-8.
  DatabázeSoubor regionálních autorit - osobní jména
  Odkazy (1) - ČLÁNKY
  (6) - KNIHY
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.