Number of the records: 1  

Černý, Jiří, 1961 říjen 13.-

 1. View book information on page www.obalkyknih.cz

  person

  Personal nameČerný, Jiří, 1961 říjen 13.-
  Birth Pelhřimov (Česko) - 13.10.1961
  Place of activity České Budějovice (Česko)
  Pelhřimov (Česko)
  Znojmo (Česko)
  Vranov nad Dyjí (Česko)
  Brno (Česko)
  Jevišovice (Česko)
  Keywords památkáři - Čechy jižní (Česko)
  historici umění - Čechy jižní (Česko)
  muzejní pracovníci - Čechy jižní (Česko)
  BiographyNarozen 13. 10. 1961 v Pelhřimově. Historik umění, muzeolog, památkář, autor vlastivědných prací o Pelhřimovsku.
  Workplace Katolická církev. Biskupství českobudějovické
  Source data foundJVK CB-REGO ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie) (biografické údaje) ; Černý, Jiří: Svatý Jan Nepomucký ve výtvarném umění na Pelhřimovsku, 1993 (autoritní forma) ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie) (datum narození, biografické údaje) ; Slovník historiků umění, výtvarných kritiků, teoretiků a publicistů v českých zemích a jejich spolupracovníků z příbuzných oborů, 2016 (biografické údaje)
  Další biografické údajeMgr., Ing., vystudoval dějiny umění na MU v Brně, působil v Jihomoravském muzeu ve Znojmě a v Okresním muzeu v Pelhřimově, kde založil Vlastivědný sborník Pelhřimovska. Zabývá se především církevním uměním. Od roku 1998 pracoval jako diecézní konzervátor biskupství v Českých Budějovicích. Je autorem nepublikované práce Soupis památek a kulturně-historických zajímavostí na okrese Pelhřimov, která byla použita jako podklad k sestavení Mapy památek a osobností pelhřimovského okresu, zasloužil se mj.i o zveřejnění korespondence Jakuba Demla s Jaroslavem Markvartem ze Zlátenky /osob.inf. V letech 2015–2016 působil jako kastelán Státního zámku Vranov nad Dyjí a hradu Nový Hrádek u Lukova. Od roku 2017 je pracovníkem Moravského zemského muzea v Brně a kastelánem na Starém zámku v Jevišovicích.
  URLhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_%C4%8Cern%C3%BD_%28historik_um%C4%9Bn%C3%AD%29
  DatabaseSoubor regionálních autorit - osobní jména
  References (38) - ARTICLES
  (9) - BOOKS
Number of the records: 1  

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.