Počet záznamů: 1  
 1. Zobrazit informace o knize na stránce www.obalkyknih.cz

  kniha


   Kulhánek, Jiří, 1967- - Autor
  Praha : Klub Julese Vernea, 2002 - 408 s.
  ISBN 80-85892-64-2
  Poutník ;
   česká literatura
  SignaturaC 163.982/1

  1x k půjčení domů a 0x ke studiu v knihovně z celkem 3 ks k dispozici - viz exempláře

  SignaturaČár.kódLokaceDislokaceInfoMísto
  C 163.982/1 a12681126610Na Sadech dospělébeletrievypůjčený (Doba výp. 30 dní; do 09.12.2019)
  C 163.982/1 SV2681160374Suché VrbnéDoba výp. 30 dní
  Údaje o názvuNoční klub. Díl první / Jiří Kulhánek
  Osobní jméno Kulhánek, Jiří, 1967- (Autor)
  Vyd.údajePraha : Klub Julese Vernea, 2002
  ISBN80-85892-64-2
  Edice Poutník (Klub Julese Vernea) ; č. 26
  Předmět.hesla česká literatura * sci-fi * vědeckofantastické romány
  MDT 821.162.3-31
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Druh dok.KNIHY
  Společně s hlavním hrdinou Janem, spisovatelem, prožijete neskutečná dobrodružství daleko za hranicemi reálného světa. Mimo svůj civilní život působí Jan jako aktivní člen Nočního klubu, jehož snahou je pomstít nevinně umučené oběti. Jednou, při neočekávaném přepadení Klubu přijde o život. Po svém pohřbu se však probere v rakvi a objeví své neuvěřitelné schopnosti. Je unesen na pirátskou loď kruté a chamtivé paní Dao, kde se dozvídá o své nové identitě - stal se upírem. Vzhledem k tomu, že se Janově morálce příčí vést život piráta - nájemného vraha, rozhodne se, že z lodi paní Dao za každou cenu uprchne. To však zdaleka není tak jednoduché, jak očekával. Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz

  Pokud chcete přispět Vašim hodnocením prosím přihlaste se ke svému účtu.

  • Výbroná kniha..

   , zdroj: SKAT - Souborný katalog

  • Kniha je naprosto fantastická, avšak nemohu souhlasit s tvrzením Jančíkové Veroniky, že jde o fantasy. Milovníci Kulhánka jistě vědí, že ony zmíněné potoky krve k jeho tvorbě neodmyslitelně patří a proto je mnohými jeho styl řazen především k luxusni splatter akci. Román, ostatně jako většina jeho knih, obsahuje sice prvky fantasy, ale převažují spíše rysy scifi, které se místy nevyhýbají ani její hardcore podobě říznuté cyberpunkem. V případě, že po tomto čtivu na základě předešlého komentáře sáhne leckterá fanynka Stmívání, Upířích deníku a podobně,v domnění, že jde o poloromantickou upíří fantasy ságu poplatnou dnešnímu hlavnímu upířímu proudu, bude jistě velice překvapena k čemupak se to dostala.

   , zdroj: SKAT - Souborný katalog

  • Pro mě jedna z nejčtivějších knih, kterou jsem kdy četla. Velice poutavé fantasy vyprávějící o cestě mladého člena jednoho velice zvláštího Nočního klubu, který se za drastických okolností stane upírem, je však unesen a držen na lodi v Jihočínském moři a zneužíván k vykrádání vraků lodí na dně moře. Podaří se mu utéct a přes všechny možné, ale hlavně nemožné komplikace se vrátí zpět do Prahy. Způsob, jakým je kniha napsaná, člověka chytne a jen tak nepustí, ovšem vzhledem k (místy až absurdním) potokům krve a pro mě celkem drastickému začátku to není nic pro slabší nátury. Ale i přesto je v knize množství (černého) humoru a snad i trocha té romantiky :-)

   , zdroj: SKAT - Souborný katalog

  Loading...