Počet záznamů: 1
Vyd. 1. - Brno : Host, 2001 - 340 s. ; 21 cm
ISBN 80-86055-92-2
Strukturalistická knihovna ;
Červenka, Miroslav, - Sestavovatel, kompilátor - Překladatel Führmann Vízdalová, Ivana, - Sestavovatel, kompilátor - Překladatel - Sestavovatel, kompilátor
estetika strukturalismus interpretace a přijetí literárního díla
sborníkySignatura C 301.193 Umístění Údaje o názvu Čtenář jako výzva : výbor z prací kostnické školy recepční estetiky / sestavili Miloš Sedmidubský, Miroslav Červenka a Ivana Vízdalová ; [přeložili Ivana Vízdalová a Miroslav Červenka] Údaje o vydání Vyd. 1. Vyd.údaje Brno : Host, 2001 Fyz.popis 340 s. ; 21 cm ISBN 80-86055-92-2 Kč 270,00 Číslo nár. bibl. cnb000992207 Edice Strukturalistická knihovna Poznámky Přeloženo z němčiny a angličtiny Poznámky o skryté bibliografii a rejstřících Obsahuje bibliografie, bibliografické odkazy a rejstřík Dal.odpovědnost Červenka, Miroslav, 1932-2005 (Sestavovatel, kompilátor) (Překladatel)
Führmann Vízdalová, Ivana, 1953- (Sestavovatel, kompilátor) (Překladatel)
Sedmidubský, Miloš (Sestavovatel, kompilátor)
Předmět.hesla estetika * strukturalismus * interpretace a přijetí literárního díla Forma, žánr sborníky Konspekt 82.0 - Literatura (teorie) MDT 82.02 , 82 , 111.852 , 801.73 , (082) Země vyd. Česko Jazyk dok. čeština Druh dok. KNIHY Tématicky značně různorodé texty (čtenářovo vnímání díla, intertextualita, originalita pražské školy, podstata fikcionálního textu, sjednocení estetické a historické dimenze literatury). Jaussova studie se nezaměřuje pouze na podstatu vnímání díla čtenářem, neboť zdůrazňuje sjednocení estetické a historické dimenze literatury. Iser odhaluje principy aktualizace textu, jež vznikají na základě aktivity vnímatele při procesu čtení, avšak mají své kořeny v samotném díle. Warning zkoumá intertextuální vztahy receptivně, čímž polemizuje s pojetím Kristevové. Striedter nachází originalitu českého strukturalismu v konkretizaci jazykových znaků v uměleckém díle jako artefaktu a specifičnosti estetické funkce v jejím poměru k ostatním funkcím člověka. Stierleova práce pojímá fikcionální text jako nevyčerpatelné možnosti receptivních realizací, jejichž podstatu však podmiňuje samotný text. Závěrečná studie Lachmannové zdůrazňuje sémantickou a estetickou diferenci textu. Charakteristický rys kostnické školy představuje ocenění konkrétního působení svébytné estetické komunikace literárního díla. Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeNačítání…
Počet záznamů: 1