Počet záznamů: 1  

Žena prchá před zprávou

 1. Zobrazit informace o knize na stránce www.obalkyknih.cz

  kniha


   Grossman, David, 1954- - Autor
  1. vyd. - Praha : Mladá fronta, 2013 - 586 s. ; 24 cm
  ISBN 978-80-204-2410-5 (váz.)
    Bukovská, Lenka, - Překladatel   Fisher, Mariana, - Překladatel
   izraelské romány
  SignaturaC 186.926

  1x k půjčení domů a 0x ke studiu v knihovně z celkem 1 ks k dispozici - viz exempláře

  SignaturaČár.kódLokaceDislokaceInfo
  C 186.926 a2681280981Na Sadech dospěléDoba výp. 30 dní
  Údaje o názvuŽena prchá před zprávou / David Grossman ; [přeložily Lenka Bukovská a Mariana Fisher]
  AnotaceOra, jejíž syn se účastní velké vojenské operace, prchá z domova, aby se nemučila čekáním na zlou zprávu, protože je přesvědčená, že musí nevyhnutelně přijít. Rozhodne se, že zprávu odmítne tak, jako se odmítá vojenská služba, cítí, že jedině tímto způsobem by snad mohla odvrátit katastrofu a zachránit svého syna Ofera. Téměř měsíc putuje Ora pěšky napříč Izraelem společně s někdejším milencem Avramem a dělá to jediné, co dokáže, aby syna ochránila a dodala mu sílu: vypráví o něm, rozplétá jeho i svůj životní příběh a vynáší na světlo hluboko zasutá tajemství... Ve svém nejslavnějším románu ukazuje izraelský prozaik David Grossman, jak silný vliv má v Izraeli politika na osud jednotlivce a jaké úsilí člověka stojí uchránit jemné předivo rodinných vztahů před násilím a pomíjivostí, jež v izraelské realitě číhají na každém kroku. Žena prchá před zprávou je strhující protiválečná kniha o lásce ve všech jejích podobách, kniha, která silně zapůsobí na každého čtenáře.
  Osobní jméno Grossman, David, 1954- (Autor)
  Údaje o vydání1. vyd.
  Vyd.údajePraha : Mladá fronta, 2013
  ISBN978-80-204-2410-5 (váz.)
  Číslo nár. bibl.cnb002442973
  PoznámkyPřeloženo z hebrejštiny. Poznámky k překladu
  OriginálIša borachat mi-bsora
  Dal.odpovědnost Bukovská, Lenka, 1975- (Překladatel)
  Fisher, Mariana, 1976- (Překladatel)
  Forma, žánr izraelské romány
  Konspekt821.41 - Afroasijské (hamitosemitské) literatury
  MDT 821(569.4)-31 , (0:82-31)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Druh dok.KNIHY
  Ora, jejíž syn se účastní velké vojenské operace, prchá z domova, aby se nemučila čekáním na zlou zprávu, protože je přesvědčená, že musí nevyhnutelně přijít. Rozhodne se, že zprávu odmítne tak, jako se odmítá vojenská služba, cítí, že jedině tímto způsobem by snad mohla odvrátit katastrofu a zachránit svého syna Ofera. Téměř měsíc putuje Ora pěšky napříč Izraelem společně s někdejším milencem Avramem a dělá to jediné, co dokáže, aby syna ochránila a dodala mu sílu: vypráví o něm, rozplétá jeho i svůj životní příběh a vynáší na světlo hluboko zasutá tajemství... Ve svém nejslavnějším románu ukazuje izraelský prozaik David Grossman, jak silný vliv má v Izraeli politika na osud jednotlivce a jaké úsilí člověka stojí uchránit jemné předivo rodinných vztahů před násilím a pomíjivostí, jež v izraelské realitě číhají na každém kroku. Žena prchá před zprávou je strhující protiválečná kniha o lásce ve všech jejích podobách, kniha, která silně zapůsobí na každého čtenáře. Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz

  Pokud chcete přispět Vašim hodnocením prosím přihlaste se ke svému účtu.

  • Není to kniha, kterou bych dokázala přečíst. Nevadí mně její rozsah, ale povídání je moc složité, nemá to spád, příběh je nejasný a já nemám trpělivost.

   , zdroj: SKAT - Souborný katalog

  Loading...