Počet záznamů: 1  

Langer, Jiří, 1947

 1. osoba

  osoba

  Osobní jménoLanger, Jiří, 1947-
  Narození Praha (Česko) - 31.05.1947
  Místo působení Jindřichův Hradec (Česko)
  Praha (Česko)
  Klíč.slova galeristé - Čechy jižní (Česko)
  divadelní režiséři - Čechy jižní (Česko)
  manažeři - Čechy jižní (Česko)
  televizní scenáristé - Čechy jižní (Česko)
  BiografieNarozen 31. 5. 1947 v Praze. Divadelník a galerista, editor a autor regionálních publikací z Jindřichohradecka.
  Zdroj nalezených informacíAntonín Langer: Jindřichohradecké sensace a události hodné paměti, 2007 ; Jihočeši (rodem i srdcem). Příběhy osobností spjatých s Jihočeským krajem. Praha, 2015 (biografické údaje) ; Nezvalová, Mirka: Muž mnoha zájmů ; Pořádá výstavy, zachraňuje památky In: MF Dnes, Jižní Čechy Dnes, 22. 2. 2014, s. B3 (biografické údaje)
  Další biografické údajeVedoucí scénické výpravy v televizi, produkční kulturního projektu Praha 2000. Manažer politické strany ODA. Autor a editor publikací a článků s jihočeskou regionální tematikou. V roce 2001 se natrvalo přestěhoval do Jindřichova Hradce, kde získal v restituci dům svého dědečka, jindřichohradeckého obchodníka Antonína Langera, ve kterém provozuje spolu s manželkou Galerii Inspirace.Vydal zápisky svého dědečka, je předsedou spolku Přátel starého Jindřichova Hradce a režisérem ochotnické Divadelní společnosti Jablonský.
  CitaceNEZVALOVÁ, Mirka. Muž mnoha zájmů ; Pořádá výstavy, zachraňuje památky. MF Dnes, Jižní Čechy Dnes, 22.2.2014, s. B3.
  DatabázeSoubor regionálních autorit - osobní jména
  Odkazy (1) - Soubor regionálních autorit - osobní jména
  (10) - ČLÁNKY
  (3) - KNIHY
  (2) - Videozáznamy