Počet záznamů: 1  

Černý, Jiří, 1961 říjen 13.-

 1. Zobrazit informace o knize na stránce www.obalkyknih.cz

  osoba

  Osobní jménoČerný, Jiří, 1961 říjen 13.-
  Narození Pelhřimov (Česko) - 13.10.1961
  Místo působení České Budějovice (Česko)
  Pelhřimov (Česko)
  Znojmo (Česko)
  Vranov nad Dyjí (Česko)
  Brno (Česko)
  Jevišovice (Česko)
  Klíč.slova památkáři - Čechy jižní (Česko)
  historici umění - Čechy jižní (Česko)
  muzejní pracovníci - Čechy jižní (Česko)
  BiografieNarozen 13. 10. 1961 v Pelhřimově. Historik umění, muzeolog, památkář, autor vlastivědných prací o Pelhřimovsku.
  Pracoviště Katolická církev. Biskupství českobudějovické
  Zdroj nalezených informacíJVK CB-REGO ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie) (biografické údaje) ; Černý, Jiří: Svatý Jan Nepomucký ve výtvarném umění na Pelhřimovsku, 1993 (autoritní forma) ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie) (datum narození, biografické údaje) ; Slovník historiků umění, výtvarných kritiků, teoretiků a publicistů v českých zemích a jejich spolupracovníků z příbuzných oborů, 2016 (biografické údaje)
  Další biografické údajeMgr., Ing., vystudoval dějiny umění na MU v Brně, působil v Jihomoravském muzeu ve Znojmě a v Okresním muzeu v Pelhřimově, kde založil Vlastivědný sborník Pelhřimovska. Zabývá se především církevním uměním. Od roku 1998 pracoval jako diecézní konzervátor biskupství v Českých Budějovicích. Je autorem nepublikované práce Soupis památek a kulturně-historických zajímavostí na okrese Pelhřimov, která byla použita jako podklad k sestavení Mapy památek a osobností pelhřimovského okresu, zasloužil se mj.i o zveřejnění korespondence Jakuba Demla s Jaroslavem Markvartem ze Zlátenky /osob.inf. V letech 2015–2016 působil jako kastelán Státního zámku Vranov nad Dyjí a hradu Nový Hrádek u Lukova. Od roku 2017 je pracovníkem Moravského zemského muzea v Brně a kastelánem na Starém zámku v Jevišovicích.
  URLhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_%C4%8Cern%C3%BD_%28historik_um%C4%9Bn%C3%AD%29
  DatabázeSoubor regionálních autorit - osobní jména
  Odkazy (38) - ČLÁNKY
  (9) - KNIHY
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.