Počet záznamů: 1  

Černá, Olga, 1964-

 1. Zobrazit informace o knize na stránce www.obalkyknih.cz

  osoba

  Osobní jménoČerná, Olga, 1964-
  Narození Praha (Česko) - 03.02.1964
  Místo působení Nadějkov (Česko)
  Tábor (Česko)
  Klíč.slova spisovatelky - Čechy jižní (Česko)
  knihovnice - Čechy jižní (Česko)
  ředitelky knihoven - Čechy jižní (Česko)
  BiografieNarozena 3. 2. 1964 v Praze. Spisovatelka, autorka knih pro děti, knihovnice v Městské knihovně Tábor a od roku 2021 zastupující ředitelka.
  Pracoviště Místní knihovna (Nadějkov, Česko)
  Městská knihovna (Tábor, Česko)
  Zdroj nalezených informacíANL ; Olga Černá: Je po slavnosti-- (Host, Roč. 18, č. 3, 2002) ; Slovník autorů literatury pro děti a mládež II (přesné datum a místo narození) ; Černá, Olga: Čtení není žádná nuda : náměty k rozvíjení čtenářské gramotnosti a radosti ze čtení (autorství, profese) ; osobní sdělení (profese, úplné datum narození, ztotožnění údajů) ; Zelová, Kateřina: Knihovna mění ředitelku. Stávající Evu Staněk zastoupí spisovatelka Olga Černá In: Noviny táborské radnice, květen 2021, s. 10 (doplnění biografických údajů)
  Další biografické údajeVzděláním je agronom. Pracovala v laboratoři, poté v knihkupectví, dnes v knihovně. Krátké texty různých žánrů publikuje Olga Černá v časopisech a novinách. Pravidelně píše pro blog týdeníku Respekt. Žije v Nadějkově v jižních Čechách, kde vedla 11 let místní knihovnu. V roce 2008 byla za svou práci oceněna v soutěži Knihovna roku pořádané Ministerstvem kultury ČR. Její titul Kouzelná baterka inspiroval k dramatizaci projekt Listování. Od roku 2017 pracuje v Městské knihovně Tábor a od roku 2021 jako její zastupující ředitelka.
  DatabázeSoubor regionálních autorit - osobní jména
  Odkazy (1) - ČLÁNKY
  (12) - KNIHY
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.